
Біблійний урок "Божі слуги"
(урок для дітей 6-8 років)
Біблійна історія : Ворони годують Іллю (1 Цар.17 :1- 6) (рос. Біблія 3 Цар.17 :1- 6)
Пам’ятний вірш : «Поклади ти на Господа турботи твої, і тебе Він підтримає. Ніколи не дасть захитатися праведному» (Пс.54:23)
Біблійна істина : У Бога багато слуг, щоб допомагати нам.
Мета :
- донести, що Бог піклується про нас;
- показати, що у Бога багато різних слуг, щоб нам допомогти;
- спонукати звертатися до Бога і довіряти Йому свої потреби.
Хід уроку :
Відносини
Час: 2-5 хвилин
Привітайте дітей, підготуйте діяльність для встановлення більш тісних стосунків між вчителем та дітьми у класі.
Молитва
Час: 2 хвилини
Почніть урок з молитви. Подякуйте Богу за дітей, які сьогодні прийшли на урок, за те що Він оберігає нас, та допомагає нам в будь-якій ситуації.
Досвід
Час: 5-10 хв.
Запропонуйте дітям стати в коло. Коло має бути тісним, щоб діти діставали один одного. Нехай діти прикриють очі, витягнуть руки вперед і по команді вчителя, навпомацки вхоплять будь-які дві руки когось з групи. Розплющивши очі, вони повинні розплутатися, не відпускаючи рук.
Зробити це буде непросто, їм знадобиться допомога вчителя, після декількох невдалих спроб самостійно розплутатися.
Якщо група велика і дітей багато, розділіть їх на дві команди. Перемагає та команда, яка розплутається першою.
Обговоріть:
- Чи важко вам було розплутатись самостійно, не відпускаючи рук?
- На якому етапі вам вдалося впоратися з завданням?
- Як змінилася ситуація, після допомоги вчителя?
- Допомога, це добре чи погано? Коли допомога є добро?
В нашому житті бувають подібні складні ситуації коли здається, все просто, а вирішити проблему самому нелегко... А часто ми навіть і не в змозі самі вийти з ситуації, що склалася (як у грі, коли ви не могли розплутатися, відчували складнощі, тощо). Сьогодні ми дізнаємося про одну людину, яка теж опинилась складній ситуації і їй потрібна була допомога.
Істина (вивчення біблійної історії)
( Для представлення біблійної історії використовуйте фланелеграф або ілюстрації з допоміжної літератури).
Дуже давно в Ізраїлі царював цар Ахав . Це був нехороша людина. Він робив зло в очах Господа, побудував багато жертовників ідолу Ваалу і ввів єврейський народ в ідолопоклонство. Його дружина Єзавель вбила майже всіх Божих пророків.
Але Бог зберіг деяких Своїх людей. Одним з них був пророк Ілля . Він бачив, які гріхи робив цар, і його серце наповнювалось сумом.
Одного разу Ілля прийшов до царя Ахава і сказав:
(Прочитаємо з Біблії 1 Цар.17 : 1 , слова Іллі)
«... Живий Господь Бог Ізраїлів , що перед лицем Його я стою! В ці роки не буде ні роси, ні дощу, хіба тільки за моїм словом».
Як сказав Господь , так і сталося. А немає роси, немає дощу - ні врожаю, ні пасовищ для худоби; це - голод. Земля тужила від спеки, трава і вся рослинність стали засихати. По всій країні настав сильний голод.
Пророк Ілля опинився в складній ситуації: голод в країні, безбожний цар, зла цариця, яка бажає смерті пророка... Як бути? Що робити? Куди йти? Як вижити? Але Бог подбав про Своє пророка.
Господь сказав пророку Іллі: (прочитаємо з Біблії вірш 1 Цар.17 : 3 )
«...Іди звідси, й обернешся собі на схід, і сховаєшся при потоці Керіті, що навпроти Йордану».
Ілля пішов туди, куди направив його Господь, він оселився у невеликого струмка біля Йордану. І тут стали відбуватися неймовірні речі - у Іллі з'явилася їжа. І не просто якась трава або коріння рослин. У країні голод , а у Божої людини рясний стіл! Де ж він брав їжу?
(Прочитаємо 1 Цар.17:6)
«І ворони приносили йому хліба та м'яса вранці, і хліба та м'яса ввечері, а з потоку він пив».
Погляньте, яка дивовижна Божа турбота! Бог послав воронів, щоб вони служили Господеві та пророку. Щоранку і щовечора птахи приносили їжу для Іллі.
Так Бог зберіг життя Іллі та подбав про його добробут і здоров'я. У Бога багато слуг. Якщо Бог скаже, то навіть птахи будуть приносити їжу!
Бог не залишає Своїх дітей без допомоги і підтримки.
Обговорення
Час: 10-15 хв.
Заздалегідь підготуйте 5 воронів з картону та аркуші паперу з номерами від 1 до 10 (номери питань) або відразу на цих аркушах із зворотного боку напишіть питання. Прикріпіть воронів до дошки. Аркуші вставте в дзьоби воронів.
Питання:
- Яке покарання за гріхи Бог оголосив Ізраїльському цареві і всьому народові? (кілька років не буде роси та дощу)
- У якій складній ситуації опинився Божий пророк Ілля? (голод, загроза життю, гріх царя, ідолопоклонство)
- Куди направив Бог Іллю? (до струмка біля Йордану)
- Кого послав Бог служити пророку і як це було? (ворони носили хліб і м'ясо кожні ранок і вечір)
- З якими труднощами ми стикаємося сьогодні? (відповіді дітей ... )
- А як Бог піклується про тебе сьогодні? (годує, одягає, дає здоров'я, .... )
- Яких «слуг» використовує Бог в нашому повсякденному житті? (інші люди, батьки, друзі ...)
- Як ти думаєш, чи може Бог використати тебе як Свого слугу?
Чого вчить нас Бог через цю історію? (ми можемо довіряти Богу, приносити Йому наші потреби і вірити, що Він може нам допомогти й подбати)
Варіант 2.
Запропонуйте дітям пригадати ситуації зі свого життя, коли вони опинялися у важкій ситуації (у школі, вдома, тощо), що вони робили і як Бог їм допоміг. За однією ситуації від команди.
Відгук
Час: 10 хв.
Варіант 1.
Гра «Що ти можеш?»
Заздалегідь на невеликих аркушах напишіть варіанти відповідей. Складіть все у маленьку коробочку. Зачитайте дітям запитання, відповідь на яке вони витягуватимуть з коробочки. Кожне питання - відповідь обговоріть з дітьми, чи співпала відповідь з питанням, та як вони будуть застосовувати це у своєму житті.
Питання:
- Що я можу, коли захворіла мама? ( Я можу молитися Господу про її одужання )
- Що я можу, якщо завтра в школі контрольна? (я можу все добре повторювати і просити, щоб Господь дав мені гарну пам'ять і старанність)
- Що я можу, коли мені потрібно залишитися з маленькою сестричкою або братиком вдома одному? (Я можу бути уважним і просити Господа допомогти мені)
- Що я можу, якщо друг образив мене? (я можу просити Господа допомогти мені пробачити його , а йому - дати мудрості)
- Що я можу, коли мій друг потрапив в лікарню? (я можу молитися про його здоров'я, відвідувати його і служити йому)
Запропонуйте дітям в молитві віддати Господу те, що їх хвилює, тривожить (будь-які потреби, проблеми, хвилювання). Заохочуйте дітей бути відкритими і брати участь у потребах один одного.
Вивчення пам’ятного вірша
З кольорового паперу зробіть 5 деталей, що мають подобу «хліба» і «м'яса». На деталях напишіть Пам’ятний вірш уроку по фразах, включаючи посилання. Прикріпіть воронів (яких ви використовували у обговоренні) до дошки; на столі розкладіть деталі з фразами вірша. Нехай діти складуть вірш, прикріплюючи до дзьобам птахів деталі у відповідному порядку.
Слідкуйте за правильністю виконання завдання.
Коли діти закінчать роботу, всі разом повторіть вірш до повного запам'ятовування. Можна повторювати по-різному, наприклад, проговорюють вірш ті діти, в іменах яких є літери слова «ворони» або «турбота», або «слуги».
Підсумок уроку
Бог постійно турбується про нас, допомагає нам навіть тоді, коли ми не бачимо виходу. Ми повинні довіряти все Господу, и віддавати Йому все наші потреби.
Запропонуйте дітям в молитві віддати Господу те, що їх хвилює, тривожить (будь-які потреби, проблеми, хвилювання). Заохочуйте дітей бути відкритими і брати участь у потребах один одного.
Творчість
Виготовлення вимпела
Необхідні матеріали:
- мішковина або полотно 12*15см - все для кожного учня;
- дріт довжиною 13см;
- шнурок або білизняний мотузок 15 -17см;
- надрукованим пам’ятний вірш;
- ножиці, клей, фломастери.
- нитки, голки.
Хід роботи:
- Верхню частину полотна загніть на 1,5 -2 см та прошийте його (для протягування дроту).
- Протягніть дріт.
- До виступаючих кінців дроту прив'яжіть шнурок.
- Наклейте надрукований пам’ятний вірш на полотно (або напишіть вірш на листочку і приклейте). Слідкуйте, щоб клею не було занадто багато, щоб не «поплив» текст або просочився клей на зворотну сторону вимпела.
- Прикрасьте вимпел дрібними малюнками воронів з їжею в дзьобах.
Цю саморобку діти можуть подарувати кому-небудь і розповісти про Божу турботі і дивовижних слугах у Нього на службі.