
Біблійний урок "Бог знає мене"
(урок для дітей 1-3 років)
Біблійна історія : 1 Самуїлова 3:1-11 «Покликання Самуїла»
Мета :
- Бог знає мене по імені
Обладнання уроку :
- Біблія;
- Бейджи для кожної дитини;
- лялька «Самуїл»;
- аудіо\відео програвач;
- саморобка.
1 варіант:
- Polaroid;
- заготовки для фото-рамок;
- нитка, або шнурочок;
- аркуші (для кожної дитини)
2 варіант:
- автопортрет«Ось я!»
- кольорові олівці
- аркуші (для кожної дитини)
Додаткові засоби :
- пісня «Чи ти знаєш?»
- пісня «Кого Господь любить?»
- пісня «Ім?ям твоїм кличе Ісус»
- пісня «Бог любить діток, Алілуя»
- пісня «Дякуємо»
- молитва-пісня перед їжею «Благослови, Боже!»
Молитовний роздум учителя
1. А отрок Самуїл служив Господеві при Ілії. А Господнє слово було рідке за тих днів, видіння не було часте.
2. І сталося того дня, коли Ілій лежав на своєму місці, а очі його стали затемнятися, він не міг бачити,
3. і поки Божий світильник ще не погас, а Самуїл лежав у Господньому храмі, там, де Божий ковчег,
4. то покликав Господь до Самуїла: Самуїле, Самуїле! А він відказав: Ось я!
5. І побіг він до Ілія та й сказав: Ось я, бо ти кликав мене. А той відказав: Я не кликав .Вернися, лягай. І він пішов і ліг.
6. А Господь далі покликав: Самуїле, Самуїле! І встав Самуїл, і пішов до Ілія та й сказав: Ось я, бо ти кликав мене. А той відказав: Не кликав я, сину мій. Вернися, лягай.
7. А Самуїл ще не пізнав голосу Господа, і ще не відкрилося йому Господнє слово.
8. А Господь далі покликав Самуїла третій раз. І він устав, і пішов до Ілія та й сказав: Ось я, бо ти кликав мене. І зрозумів Ілій, що то Господь кличе отрока.
9. І сказав Ілій до Самуїла: Іди, лягай. І якщо знову покличе тебе, то скажеш: Говори, Господи, бо раб Твій слухає Тебе! І пішов Самуїл, та й ліг на своє місце.
10. І ввійшов Господь, і став, і покликав, як перед тим: Самуїле, Самуїле! А Самуїл відказав: Говори, Господи, бо раб Твій слухає!
11. І сказав Господь до Самуїла: Ось Я зроблю таку річ серед Ізраїля, що в кожного, хто почує про неї, задзвенить в обох вухах його.
(1 Самуїлова 3:1-11)
…любить тебе Господь, Бог твій. (Повт.23:6б)
Воротар відчиняє йому, і його голосу слухають вівці; і свої вівці він кличе по йменню, і випроваджує їх. (Iван.10:3)
І дам тобі скарби, що в темряві, та багатства заховані, щоб пізнав ти, що Я то Господь, Який кличе тебе за йменням твоїм, Бог Ізраїлів, (Iс.45:3)
Як Отець полюбив Мене, так і Я полюбив вас. Перебувайте в любові Моїй! (Iван.15:9)
А Бог доводить Свою любов до нас тим, що Христос умер за нас, коли ми були ще грішниками. (Рим.5:8)
Пригадайте ті моменти вашого життя, коли ви особливо відчували Божу любов. Подякуйте Господу за те, що він створив вас і покликав по імені у Своє царство. Подякуйте щиро за все, що Бог зробив у вашому житті. Амінь.
Хід уроку
СТОСУНКИ
Час: 5-7 хвилин
- Необхідні матеріали:
Бейджи для кожної дитини;
Допоможіть дітям відчули атмосферу прийняття і важливість кожної дитини у класі. Познайомтесь з дітьми та батьками. Прикріпіть кожній дитині бейдж з її іменем. Станьте у коло, та заспівайте пісню «Чи ти знаєш?»
Пісня «Чи Ти знаєш?»
Чи ти знаєш, що в нас є Василько? – 3 р. (щоразу називаємо ім?я іншої дитини)
В нім проживає Святий Дух!
Повний сили, подяки і хвали – 3р.
В нім проживає Святий Дух!
ДОСВІД
Час: 10 хвилин
Порада для вчителя:
- Створіть відчуття прийняття та перебування в любові Божій.
- Запевніть, що Бог знає кожного по імені і дуже любить.
Підійдіть до кожної дитини, та погладьте її по голівці зі словами: «Бог знає Тарасика і дуже любить!».Покажіть разом з дітьми, як сильно кожного любить Господь Бог, обіймаючи себе обома руками.
Запитайте дітей:
- Хто любить Бога? Нехай діти покажуть, як сильно люблять Бога (обома руками обіймають себе)
- Яке ім'я у Бога? (Ісус)
Пісня «Кого Господь Любить?» (використовуючи жести)
Кого Господь Любить?
Мене, мене! / 3р.
А хто любить Бога?
Я, я! / 3р.
(Покажіть Біблію)
У Біблії написано, що Ісус знає кожного по імені і дуже любить: « ...любить тебе Господь, Бог твій» (Повт.23:6б). «Я то Господь, Який кличе тебе за йменням твоїм» (Iс.45:3).
Пісня з рухами «Ім'ям твоїм кличе Ісус»
Ім'ям твоїм кличе Ісус
Клич Мій почуй, радо прийди!
ІСТИНА (ВИВЧЕННЯ БІБЛІЙНОЇ ІСТОРІЇ)
Час: 10 хвилин
1 Самуїлова 3:1-11 «Покликання Самуїла»
(Якщо у класі багато дітей і важко зорганізувати малечу, спробуйте розповісти біблійну історію під час перекуски, коли діти зібрані разом та втихомирені)
Необхідні матеріали:
- Біблія;
- лялька Самуїл.
Коротко передайте зміст історії про покликання Самуїла за допомогою ляльки, яку назвемо “Самуїл”, покажіть дітям Біблію, знайомимо дітей з лялькою Самуїл.
Вчитель : Познайомтеся — це Самуїл (показуємо ляльку).
про Самуїла написано в Біблії (показуємо Біблію). Самуїл дуже любив Бога. Покажіть дітки, як сильно Самуїл любить Господа (діти обіймають себе обома руками).Господь Бог знав Самуїла і любив його (гладимо ляльку по голові). Хлопчик Самуїл ввечері чемно пішов спати (кладемо ляльку і просимо діток показати, як дітки чемні сплять — долоньки під щічку і закриваємо оченята). Господь Бог кликав Самуїла по імені три рази і щоразу Самуїл відгукувався і казав: “Ось я!” (показуємо, як лялька підстрибує). Бог знав, як звати хлопчика і кликав його: «Самуїл», Бог також знає моє ім?я і твоє.
ОБГОВОРЕННЯ
Час: 10 хвилин
Хто знає моє ім?я? (Бог — діти вказують пальчиком вгору)
Чиє ім?я знає Бог? (моє - діти вказують на себе)
Де написано про хлопчика Самуїла? (діти вказують на Біблію)
Хто любив хлопчика Самуїла? (Бог — діти вказують пальчиком)
Кого любив Самуїл? (Бога — діти вказують пальчиком вгору)
Хто знав ім?я хлопчика? (Бог — діти вказують пальчиком вгору)
Хто знає наші імена? (Бог — діти вказують пальчиком вгору)
Бог кличе по імені кожного. Коли почуєте своє ім'я, підстрибніть з вигуком: «Ось я!» (вчитель називає кожну дитину по імені)
ВІДГУК
Час: 5 хвилин
Жестами показуємо:
Бог – вказівний палець до гори
любить – праву руку кладемо на серце
мене – вказуємо на себе
і тебе – вказуємо на ближнього
За другим разом діти зі словом: «тебе» - гладять по голівці один одного
Пісня «Бог любить діток, Алілуя» (з рухами)
Бог любить діток, Алілуя – 4 р.
Молитва
Сьогодні у нас було весело і цікаво, так? Ми познайомилися з такими гарними дітками, так? А лялька Самуїл вам сподобалася? Давайте подякуємо Богу за нашу зустріч. Складемо ручки до молитви, щоб нам не заважали і скажемо: «Дякуємо Тобі, Боже, Амінь!»
Пісня: «Дякуємо»
Дякуємо — 6 р. (складаємо руки навхрест на грудях з легким нахилом голови)
До побачення! (робимо долонькою па-па!)
Ми ще не прощаємося, бо у нас попереду сюрприз - цікава саморобка!
Творчість
1 варіант
«Фото-рамка»
Необхідні матеріали:
- фотографії дітей, заготовки для фото-рамок (на початку уроку під час знайомства сфотографувати дітей (Polaroid));
- заготовки для фото-рамок (розріжте на смужки старі відкритки, або обгортковий папір);
- нитка, або шнурочок (петелька для рамки);
Проведення
Допоможіть дітям приклеїти смужки на краї аркушу з усіх боків
посередині приклейте петельку. На аркуш вклейте фото дитини.
2 варіант
Автопортрет «Ось я!»
Допоможіть дітям розмалювати свій портрет та написати ім'я (див. зразок).
Необхідні матеріали:
- аркуші для малювання (кожній дитині);
- кольорові олівці;
- аркуші (для кожної дитини).
Проведення
Скориставшись зразком, разом з дітьми намалюйте обличчя, за допомогою їх лодоні (див. зображення 1)
Звернення до батьків
У Біблії написано, що Ісус знає кожного по імені і дуже любить: «...любить тебе Господь, Бог твій» (Повт.23:6б). «Я то Господь, Який кличе тебе за йменням твоїм» (Iс.45:3).
Будь ласка нагадуйте про це щоденно своїй дитині. У молитві дякуйте разом з дитиною зате, що Бог любить нас.
Разом з дітьми покажіть жестами:
Бог – вказівний палець до гори
любить – праву руку кладемо на серце
мене – вказуємо на себе
і тебе – вказуємо на ближнього
Хай мир Божий буде з вами!
Додаток:
Молитва-пісня перед їжею
Благослови, Боже, з високого неба
Гей, щоби на цім столі не забракло хліба — 2р.
Не забракло хліба, не забракло солі
Гей, ані в нашім серці Божої любові!
Амінь!
Зображення 1.
Як намалювати обличчя:
- Покладіть долоню на аркуш.
- Обведіть контур руки простим олівцем не обводячи детально контури пальців.
- Згідно зразка зазначте крапки та відведіть руку.
- За допомогою крапок намалюйте очі, ніс та рот.
- Домалюйте вуха та волосся.
Автопортрет готовий!